wtorek, 7 grudnia 2010

petycja

Siostry i Bracia w witrynie !!!

Otrzymałem prośbę o rozpropagowanie wśród nas idei podpisania petycji w sprawie nazewnictwa niemieckich obozów koncentracyjnych. Sprawa wydaje mi się bardzo ważna i pilna wiec umieszczam prośbę w blogu i na poczcie. Przeczytajcie i jeśli uważacie tak jak ja ze sprawa jest bardzo ważna i pilna podpiszcie ja.
Pozdrawiam
maro

Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować - podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.
Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje - takie jak "New York Times", "Wall Street Journal", "Washington Post" czy Associated Press - wprowadziły do tzw. stylebooków (dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu "polski obóz koncentracyjny".
Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc "niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady".
Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw "polskim obozom"?
Link do strony z petycją:
www.thekf.org/events/news/petition/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz