środa, 8 stycznia 2014

" Szalony Kraków - spostrzeżenia krakowskich fotoreporterów "


 Zarząd Witryny, Fotoreporterzy Krakowscy zapraszają :

Fotografie z Krakowskiej Witryny Fotograficznej
Autorzy fotografii:
Jacek Bednarczyk, Maciej Drewniak, Andrzej Janikowski, Krzysztof Karolczyk, Marcin Kądziołka, Grzegorz Kozakiewicz, Tytus Kondracki, Marek Lasyk, Michał Łepecki, Jakub Ociepa Szalony Kraków, czyli spostrzeżenia krakowskich fotoreporterów.
, Michał Okła, Paweł Piotrowski, Mateusz Skwarczek, Jacek Taran, Piotr Tumidajski, Kamila Zarembska, Beata Zawrzel, Danuta Węgiel, Adam Wojnar.

Szalony Kraków
…czyli Kraków widziany obiektywami fotoreporterów z Krakowskiej Witryny Fotograficznej. Od blisko 7 lat fotografują salony Miasta i jego ulice, szaleństwa i pogrzeby, biednych i bogatych, polityków i zwykłych mieszkańców, sztukę wielka i małą.
Wybieraliśmy spośród 3 tys. fotografii, dotychczas prezentowanych w Krakowskiej Witrynie Fotograficznej. Trudno było się zdecydować, jakie zdjęcia pokazać na wystawie. Wydarzenia sportowe? Kulturę? Wizyty znanych gości? Imprezy oficjalne i kameralne, których w Mieście jest multum? A może ulice Miasta?
Zdecydowaliśmy się pokazać… Szalony Kraków. Roztańczony, zwariowany, pełen wigoru i radości życia. Okazało się, że jest to bardzo trudny wybór. Bo nasze miasto jest naprawdę szalone. I na salonach i na ulicach. No ale jak może być inaczej skoro prezydent tego Miasta raz do roku zmienia się… w stokrotkę? Kardynał uprzejmie kłania się pieskowi a Przewodniczący przegryza wstęgę podczas otwarcia ! A to tylko początek!
40 fotografii, 19 autorów i naprawdę szalony Kraków. Szalony pięknie, ale i nostalgicznie. Roztańczony i wpatrzony w romantyczny wschód słońca.
Kraków to naprawdę szalone miasto! Kochamy je za to.
Marek LasykWernisaż odbędzie się w piątek 10.01.2014 roku o godz. 18.00 w Śródmiejskim Osrodku Kultury przy Małym Rynku ul. Mikołajska 2

Fot. Piotr Tumidajski
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz